Webmin valdymo pultas

Webmin tai WEB sąsaja paremtas valdymo pultas, skirtas administruoti UNIX sistemas. Naudodami šį valdymo pultą Jūs galėsite kurti naudotojų paskyras, konfigūruoti Apache, MySQL, DNS ir kitas tarnybas ir daug daugiau. Jums nereikės jungtis prie serverio SSH pagalba, valdymo pulto galimybių pilnai užteks serverio administravimui.

Daugiau apie šį valdymo pultą sužinosite oficialioje Webmin svetainėje: http://www.webmin.com/

CloudLix.com administratoriai serveryje esančias tarnybas sukonfigūravo taip, kad Jūs jau iš karto galėtumėte naudotis serveriu, be papildomo administratoriaus įsikišimo. Serveryje paruošėme bei sukonfigūravome šias tarnybas:

* Apache 2.2
* PHP 5.3
* MySQL 5.5
* Sendmail
* phpMyAdmin

Po sistemos įdiegimo prie valdymo pulto galėsite prisijungti šiuo adresu:

https://IP adresas:10000

login

IP adresas, tai Jums išskirtas serverio IP adresas, pvz.: 84.32.119.12.

Prisijungę prie serverio galėsite pridėti naują svetainę. Tam pasirinkite pasirinkite “Create Virtual Server” iš kairėje pusėje esančio meniu:

create

Naujos pašto dėžutės pridėjimas atliekamas pasirinkus “Edit Mail and FTP Users” ir “Add a user to this server” meniu punktą. Čia pat sukuriamas ir FTP naudotojas. Duomenų bazės sukūrimas atliekamas pasirenkant “Edit Databases” meniu punktą bei “Create a new database”:

mail

Pašto dėžutes galėsite pasiekti per Web sąsają adresu:

http://IP adresas/webmail arba http://Jūsų domenas/webmail

Konfigūruojant pašto dėžutes ar FTP naudotojus pašto programoje ar FTP programoje reikėtų atminti, kad FTP/el. pašto prisijungimo vardas sudaromas iš jūsų įvedamo vardo ir pirmos domeno dalies iki taško. Pvz., pašto dėžutės “info@cloudlix.com” prisijungimo vardas bus “info.cloudlix”.

Valdyti duomenų bazes galėsite pasinaudoję phpMyAdmin įrankiu:

http://IP adresas/phpMyAdmin arba http://Jūsų domenas/phpMyAdmin

Prie serverio reikia jungtis su “root” naudotojo slaptažodžiu. Slaptažodį gausite el. paštu užsakant ar perinstaliuojant serverį.